Povijest škole

GIMNAZIJSKI KOLEGIJ "KRALJICA JELENA" s pravom javnosti nastao je na samom početku 90-ih godina prošlog stoljeća kao projekt osnivanja "škole znanja" u temeljnom odgoju i obrazovanju, a službeno je utemeljen 2. lipnja 1994. godine rješenjem Ministarstva prosvjete i športa Republike Hrvatske.

"KRALJICA JELENA" je OPĆA GIMNAZIJA s pravom javnostikoja je upisom prvog naraštaja učenika u školskoj godini 2002./2003. započela s uspješnom odgojno-obrazovnom djelatnošću te u iznimno kratkom vremenu postaje prepoznata kao prestižna hrvatska "škola odgoja i znanja".

"KRALJICA JELENA" je i SPORTSKA GIMNAZIJAu kojoj uče nadareni mladi sportaši grada Splita i Dalmacije, a koji su istodobno motivirani za stjecanje znanja, kako bi uspješno nastavili svoje sveučilišno obrazovanje.